Kategoriju arhīvs: Radošie darbi

Lieldienu olu izstāde

🔴
🟠
🟡
🟢
🔵
🟣
⚪️
🟤

Lieldienu olu krāsošana ir lieliska aktivitāte, ko darīt kopā ar ģimeni. Tā ne tikai sniedz iespēju radoši izpausties, bet arī stiprina saikni starp bērniem un vecākiem. Krāsošana kopā ļauj bērniem mācīties par krāsām un formām, kā arī attīsta viņu motorikas prasmes. Turklāt, tas ir jauks veids, kā pavadīt laiku kopā un radīt lieliskus atmiņas mirkļus! Krāsojiet un dalieties!

🔴
🟠
🟡
🟢
🔵
🟣
⚪️
🟤

27.oktobris Tulovas klātienes skolā

27.oktobris Tulovas klātienes skolā bija oranžs, ķirbīšpilns un pozitīva noskaņojuma, un jaudīgas mācīšanās pilns! Paldies skolnieciņiem! Šodien skolas telpa bija oranžīga, skolēnus gaidīja saldumu spainītis, kļavlapu gaismiņas un ķirbīši! Bet mūsu skolas diena /Ķirbīšsvētku-Helovīnu diena/ sākās ar Latvijas vēstures un sociālo zinību stundu tiešsaistē, to vadīja mūsu lieliskā skolotāja Anželika /skat.apraksts/. Pusdienstarpbrīdis tika saīsināts, jo gribējās darīt interesantas lietas, tāpēc – notika Ķirbīšsvētku ātrā viktorīna: katrs izlozēja vienu papīrķirbīti, tam otrā pusē bija jautājums par Helovīnu /mūsu mītnes valstī šie svētki ir ļoti populāri un tradicionāli, tāpēc mēs skoliņā arī tos pasvinam!/, visi atbildēja un tika pie balviņām. Tā jau nevar apstāties, vai ne, ja ir vēl otrs uzdevums?! Jjā, ātri vien visi izpildīja arī to – salika ķirbīšpuzli un, protams, tika pie balviņām. Tad ar mierīgu sirdi un prātu varēja sākt latviešu valodas un – šoreiz arī – radošo darbu stundu. Viss par ķirbjiem! Ķirbis ir skolas oktobra galvenais dārzenis /domas dalās – tomēr lielā oga!/, tāpēc itin labi mums iederējās šodienas mācību tēmā: sākām gan ar glītrakstīšanas uzdevumu, pēc tam – pareizos vārdus meklējām un rakstījām, lasījām, pareizas galotnes izmantojām, akrostihu sacerējām, krāsojām /rūtiņkrāsošana, ķirbja krāsošana ar noteikta uzdevuma izpildi – noteikti ķirbim jābūt smaidīgam!/ un klausījāmies angļu valodā par ķirbja augšanas ciklu, tad stāstījām par to latviski, atbildējām uz jautājumiem, veidojām ķirbīti ar spociņu, grupu darbā izveidojām ķirbīti-Pēterīti, atkal lasījām un klausījāmies!
Starpbrīdī notika dienas stila prezentācija – masku/tērpu parāde! Par šo parādi katrs saņēma Ķirbīšsvētku specbalvu – īpašo glāzi ar svētku tematiku un saldumus.
Vēl mums bija dabas mācības stunda, kas šoreiz bija saistīta ar rudens puķēm un koku lapām. Atcerējāmies par rudens puķēm un izveidojām interesantā tehnikā /sīko motoriku un radošumu arī attīstījām, pilnveidojām/ dālijas, asteres, ko kurš saskatīja un saskata, tad mēs spēlējām koku lapu teātri. Domājat – tas ir viegli? Tad, kad jāizdomā dažu minūšu laikā, ko teikt, kā teikt, ko darīs aktieri-koku lapas? Nemaz nav viegli. Ar trešo piegājienu sanāca mazs teātris par to, ka koka lapa-bērniņš gribēja apēst ķirbi ar konfekšu matiem, bet Ķirbīte – māte un Ķirbītis – tētis piekrita! Viņi vispār visam piekrita!
Mācību dienas beigās – tiešsaistē pildījām valodas uzdevumus. Bija arī dienas balvas aktivitāte. Dienas balvu šoeiz /oranžā Ķirbīšsvētku rotaļlietiņa-ķirbītis/ ieguva Kristena par teicamu darbu kopā ar teicamu uzvedību, puikas nopūtās, jo – eh, viņiem griboties gan padīdīties stundās, gan arī papļāpāt, nekas, gan jau kādu citu reizi būs arī viņiem dienas balva!
Skolas dienas laikā visiem ir iespēja izvēlēties kādu grāmatu lasīšanai no skolas Grāmatu plaukta!

Vēlreiz – paldies skolēniem par šo lielisko dienu! Un paldies vecākiem, ka rod laiku, lai atvestu skolēnus uz skolu, ka atbalsta un palīdz skolas darbos!
Tāpēc skolotājiem pieaug spārni un atkal ir spēks darboties!

Ja interesē, tad paritiniet ziņu joslu uz leju⬇️ – tur ir daaaaudz mūsu šīs dienas mirkļu gan foto, gan video! Un tie visi ir ļoti nozīmīgi, jo mīļi un īpaši!❤

Tāds ziedošs marts

Marts – A.Sakses un grāmatas ‘Pasakas par ziediem’ mēnesis.

Skolēni iepazinās ar informāciju par rakstnieci /PPT/, lasīja viņas skaistās pasakas par ziediem, meklēja šos ziedus dabā, cepa ziedformas cepumiņus, zīmēja, ilustrēja, atstāstīja, klausījās!

PALDIES!🪻🌷🌹🌼🪷

A.Sakses un viņas grāmata ‘Pasakas par ziediem’

Pirmais 🌺pavasara 🌺 mēnesis – marts. Tas mums ir arī skaistāko pasaku par 🌺ziediem 🌺 mēnesis! Klases ir saņēmušas mājdarbus ar saitēm uz pasaku lasījumiem youtube, droši var lasīt paši – ne tikai klausīties, zīmēt, ilustrēt! Šonedēļ būs arī Kahoot! spēle par A.Saksi un viņas skaistāko no skaistākajām grāmatām – ‘Pasakas par 🌺ziediem 🌺‘. Līdz marta beigām: ej dabā un pamani, kādas – no A.Sakses grāmatā pieminētajām 🌺puķēm 🌺 – puķes ir jau uzziedējušas, dīgst un plaukst, nofotografē un atsūti bildītes!

Tā kaut kā!

Visa mēneša darba rezultātu redzēsim marta beigās!

#pasakasparziediem

#ziedipavasarī

#radoši

#lasīšana

#pasakuklausīšanās