Site icon Diasporas latviešu valodas un kultūras pamatskola

Ziņas

Anketēšana, sapulce un lēmums

Kopatskats uz skolas kolektīva darbiem jaunajā mācību semestrī.

Kādu laiku atpakaļ notika divas vecāku anketēšanas: viena, lai pēc tās rezultātiem, izvērtētu virtuālo ekskursiju un skolas konkursu nepieciešamību, otra – lai izanalizētu skolas 1.semestra darbu.

Pirmkārt – paldies visiem vecākiem, kuri atrada brīvbrīdi, lai atbildētu uz anketu jautājumiem. No atbildēm secinām, ka būtu vēlams arī 2.semestrī skolas mācību plānā atstāt virtuālās ekskursijas un konkursus, bet reālā situācija ir negatīva, jo bieži virtuālās ekskursijas apmeklē ļoti maz skolēnu /no 40 skolas māconīšiem – labi, ja 8, tas ir vidējais rādītājs/, tāpēc tomēr – vadība izlēma, ka virtuālās ekskursijas no skolas mācību plāna tiek izņemtas, bet konkursi būs un arī balviņas par konkursiem tiek saglabātas. Ja tās kādu apstākļu dēļ kavējas vai kavēsies – visi uzvarētāji noteikti tās saņem un saņems!

Pagājušajā mācību gadā mums bija arī ļoti piesātināts ārpusstundu darbs /klases vakari, kino vakari, u.c./, šogad – vairāk koncentrējamies uz mācību procesu, bet – viena joma otrai netraucē, tāpēc gribējām uzzināt vecāku viedokli. Uz jautājumu ‘Vai turpmāk skolas darba procesā ir jāiekļauj arī ārpusklases pasākumi – klases vakars, kino vakars, tematiskie vakari?’ tika saņemtas atbildes:

Jā, būtu interesanti

Varbūt var iztikt, jo, ja klasē ir viens bērns un citās klasēs bērni ir krietni atķirīgā vecumā un ar krietni atšķirīgu valodas līmeni, tad var būt pagrūti visus apvienot. Parastās valodas un vēstures nodarbības + ekskursijas ir pietiekami.

Domāju, ka tie visi ir ļoti jauki pasākumi. Tikai bēniem ir grūtāk pie datora, tad vēl sakautrējas, kas nav tik drošs.

Jā.

Jā.

Jā, bet mani bērni uz šo jautājumu atbildēja, ka pārsvarā neko nesaprot un tad nav interesanti. Viss atkarīgs no tēmas, cik viegli būtu aptvert visu. Laika gaitā domāju, ka bērniem paliks vieglāk, jo valoda sāk paplašināties.

Varbūt brīvlaikos, jo citādi mēs nepaspējam uz visu.

Tad turpmāk būs arī šīs aktivitātes atkal iekļautas plānā.

Par skolas darbu 1.semestrī.

Uzdevām jautājumu ‘Uzrakstiet, kas, Jūsuprāt, bijis pozitīvs, kas – negatīvs 2022./2023.m.g. 1.semestrī skolas darbā! Kādi būtu ieteikumi 2.semestrim? un saņēmām atbildes-ieteikumus:

Visa mācīšanās ir bijusi ļoti pozitīva pieredze un daudz jaunumu bērni ir iemācījušies. Latviskums viennozīmīgi ir atmodies mūsu mājās. Liels paldies par vienreizējo darbu.

Negatīvuma mums nav, vienīgi varbūt ieteikums. Varbūt varētu vārdiņu mājas darbu uzdot, kuri jāiemācās nedēļas laikā, lai nākamajā stundā varētu pildīt uzdevumus raitāk un praktizēt vārdu lietošanu tekstā, kā arī atvēlēt vairāk laika tieši gramatikai.’

Ļoti jauka, pacietīga skolotāja. Interesantas nodarbības.’

Noteikti ieteikumi tiks ņemti vērā vēl vairāk. Tas viss būs, ja vairāk un vairāk paplašināsies vārdu krājums. Skolotāja māca attiecīgi valodas zināšanu līmenim.

8.janvārī bija pirmā skolas diena jaunajā semestrī Tulovas klātienes skolai. Pēc nodarbībām notika arī vecāku sapulce, kuras laikā gan tika aizpildīti skolai nepieciešamie skolēnu dokumenti, izrunāti līdzfinansējumu jautājumi, gan tika izrunāts jautājums par skolas gada noslēguma pasākumu, kas notiks 4.jūnijā un tā galvenais notikums – Popiela /īstenosim pērngada ideju/, tika sniegta informācija par skolas rīkoto vienas dienas nometni ‘Līgo skaisti šovakar…’, kas notiks jūnija vidū /nometnes dienā plānotas 11 aktivitātes/.

Un visbeidzot – šodien /15.janvāris/ notika tiešsaistes skolas skolotāju sapulce. Bija prieks un patīkams radošs satraukums arī skolotājām satikties jaunajā semestrī! Sākās sapulce ar pateikšanos par to darbu, ko skolotājas ir veikušas 1.semestrī – paldies vārdi gan latviešu valodas skolotājai Lūcijai, gan Latvijas vēstures un sociālo zinību skolotājai Anželikai!

Nu un darba kārtībā:

Skolai piešķirtā līdzfinansējuma atskaite un tās sekmīga nodošana līdzfinansētājiem līdz 2022.gada 1.novembrim

2.semestra mācību un ārpusskolas darba plānojums

Ieteikumi

Tika pieņemts lēmums 3.jūnijā rīkot tiešsaistes skolas mācību gada noslēguma pasākumu kā skati ‘Ko Tu proti?’, kad visiem skolas skolēniem būs iespēja rādīt, ko nu kurš prot – dziedāt, dejot, lasīt, adīt, spēlēt teātri, utt.

Esam ceļā uz skaistu // 2.semestra notikšanu! Lai mums viss pozitīvi jaudīgi!

Ingrīda, skolas vadītāja/skolotāja

Exit mobile version