Diasporas Latviešu valodas un kultūras skola/Diaspora Latvian language and culture school
5.novembris pirmsskoliņas /B1, B2/ grupai ar skolotāju Ingrīdu arī pagāja ‘Svinam rudenī. Latvijas svētki’ zīmē. Taču tas nebūt nav tikai vienas nodarbības darbs, turpināsim arī nākošajā nodarbībā.
Bet šodien mēs:
noskaidrojām par rudens mēnešiem – vai kādam no saimes ir dzimšanas diena rudenī, kad Latvijai ir dzimšanas diena
uzdziedājām ‘sarkanbaltsarkans mastā plīvo’, zinājām, ka to izpilda ‘Bermudu divstūris’ /ja arī jūs gribat uzdziedāt šo dziesmu, bet slinkums meklēt saiti, tad, re – https://www.youtube.com/watch?v=5_MDh8XZ-98/
parunājām par karoga krāsām, vispār saucām krāsas
izveidojām Latvijas burtu un nosaucām vēl vārdus, kas sākas ar burtu ‘L l’
meklējām burtu juceklī burtus ‘L’, pie reizes atradām arī burtu, kas iešmaucies no cita alfabēta
tiešsaistē izkrāsojām Latvijas attēlu
paspēlējām ‘fleškartīšu’ spēli /nosaucām vārdus un apskatījām bildītes/, noskaidrojām, kas ir dzintars – un, jā, ir arī katram mājās kaut kas no šī saulainā jūras dārguma
patrenējām runas aparātiņu – skaitījām skaitāmpantus /’Viena maza turku pupa’ un ‘skaņu pantiņu’/
atbildējām uz jautājumiem /jā-nē, tas ir – tā ir/
vārdiņus lasījām/pabeidzām/savienojām
Protams, ka visam pa vidu mēs vēl parunājāmies par šo-to. Un, protams, laiks pazuda – te bija/te nebija.
Paldies no visas par darbiņu, pacietību – skolēnam, paldies no par atbalstu un klātbūšanu – mammai!
Caurvijas mums arī vijās – sadarbojāmies, kritiski domājām, pašvadīti mācījāmies, utt.