7.marta nodarbība 5-6g.v.grupai ar latviešu valodas priekšzināšanām
Diasporas Latviešu valodas un kultūras skola/Diaspora Latvian language and culture school
Satikāmies svētdienā ar smaidīgajiem un čaklajiem 5-6g.v.grupas /latviešu valodas priekšžināšanas/bērniem un viņu fantastiskajiem līdzjutējiem – mammām/tētiem! Oi, nu saule dažviet pasaulē jau pilnā sparā staigā pa zemīti un ved savos zelta staros līdzi p a v a s a r i! Mēs, protams-protams, par pavasari šodien, kā pareizāk uzrakstīt, hm, runājām, stāstījām, ā, jā – valodiņai likām darboties. Un tas mums izdevās, bet – kā un ko darījām, lai tas izdotos, redz:
iepazināmies ar darbiņu sarakstu – ko mēs īsti darīsim nodarbībā
noklausījāmies “Pavasara dziesma mežā”
atbildējām uz jautājumiem: kāds ir īsts pavasaris?, kādas ir pavasara krāsas?, ko dara upes un ezeri pavasarī?, ko dara koki, putni, puķes pavasarī? kādi ir pavasara mēneši?, kādas puķes varam nosaukt?, vai patīk pavasaris? /ja nu – tad koki audzē zaļas lapiņas., bet pavasara krāsa ir balta., upes tek, jo ir brīvas./
paspēlējām “Pavasara vārdu helikopteru” /vietne wordwal.net/
lasījām un sākām mācīties no galvas dzejoli “Pienenītes”
vilkām ķeburiņus un burtu “Oo” rakstījām
vārdu savienojumus veidojām. Īsti jau mēs vēl nezinām, kas tas tāds vārdu savienojums, bet tāpat sapratām, kas jādara un izveidojām to, ko vajadzēja: balta sniegpukstenīte, sarkanas tulpes, zilas debesis, utt. /pavasara vēstneši un to krāsas/
beigās – radoši pastrādājām! Veidojām skaistu puķi! Ko tad? Tad nu – tāda bagāta un krāsaina mums bija šodiena! Paldies no sirds bērniem un mammām/tētiem!
P.S. Ai, jā, skolotājai šodien bija “vaiņags”:)), jo – ir taču pavasaris un gribas vairāk smaidu, prieka!